Szekszárdtól délre: a horvát Dunamente borai

2016 . november 29-i boregyetemi program elmarad! Várhatóan 2017. január hónapban kerül megrendezésre!

Pontos időpontról a későbbiekben adunk tájékoztatást!

Tisztelt boregyetemi hallgatók!
Kedves Vendégeink!

2016. november 29-én, kedden tartjuk a 2016/2017-es tanév második programját.

Program címe: Szekszárdtól délre: a horvát Dunamente borai
Házigazda: Heimann Zoltán
Előadó: Győrffy Zoltán

Helyszín: PTE Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar Szekszárd, Rákóczi utca 1. Aula

Időpont:         2016. november 29.kedd, 18:00-tól. Beléptetés és díjfizetés a főbejáraton keresztül: 17:30-tól

Regisztrációs határidő: 2016. november 27. (vasárnap) 24 óra.

Részvételi díj: PTE hallgatók és belső tagok (egyetemi oktatók, dolgozók) számára: 2.200,-Ft,

Vendégek számára: 3.800,-Ft.

Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt a rendezvényre, melyhez egy kis ízelítő:

A Szekszárdi borvidéktől alig egy órára már a horvát Dunamente borrégió pincészeteit találjuk, ahol a legelterjedtebb szőlőfajta az olaszrizling, de az utóbbi években egyre többen foglalkoznak kékszőlőkkel is.

Az előadás alatt három trió vagy kvartett lép fel: olaszrizlingek, egyéb fehér fajtaborok és vörösborok. A horvát Dunamente három borvidékből áll: Baranja/Drávaszög, Erdut/Erdőd és Srijem/Szerémség, amelyek mindegyikénél a Duna közelsége meghatározó tényező. Ugyanakkor a talajszerkezet és a fekvés különbözősége a borok esetében is megmutatkozik.

Izgalmas kaland lesz legalább virtuálisan, borok által felfedezni a közeli, ám a legtöbb szekszárdi borkedvelő számára még ismeretlen

borvidékeket.

magyar